کتیبه KATIBEH|فروش برند زعفران

نکات مهم در مورد فروش برند زعفران و فروش برند عسل

طبقه 30: عسل، شکر، ادویه ها، نبات، ادویه و چاشنی، زعفران(چاشنی)، قند، چای، دمنوش میوه ای، گل زعفران خشک، انواع دمنوش گیاهی، چای سیاه، چای کیسه ای، چای سبز، پودر زعفران، ادویه فرآوری شده،
طبقه 31: حبوبات، کنجد،
طبقه 35: تبلیغات، خرید و فروش،
طبقه 39: بسته بندی کالاها، توزیع،

شماره اظهارنامه 139750140001100120
تاریخ ثبت اظهارنامه 1397/12/11
شماره ثبت 337131
دسته بندی آرایشی بهداشتی
طبقات بین المللی 3,35,39

مقدمه

 

 فروش برند زعفران و برند عسل با استقبال زیادی همراه است. زعفران با دست برداشت می‌شود و به دلیل میزان نیروی کار در برداشت، یکی از گرانترین ادویه‌جات در جهان محسوب می‌شود. از کلاله‌ها و گاهی گلبرگ‌هایش نیز برای تهیه دارو استفاده می‌شود. مردم معمولا از زعفران برای افسردگی، اضطراب، بیماری آلزایمر و سندرم پیش از قاعدگی (PMS) استفاده می‌کنند.

از زعفران برای بسیاری از موارد دیگر نیز استفاده می شود، اما شواهد علمی خوبی برای تأیید بسیاری از این موارد وجود ندارد. در غذاها، از زعفران به عنوان ادویه و به عنوان ماده طعم‌دهنده استفاده می‌شود. همچنین از عصاره‌های زعفران به عنوان عطر و رنگ پارچه استفاده می‌شود. در این مقاله نکات مهم در مورد فروش برند زعفران و فروش برند عسل خواهد پرداخت.

 

خرید و فروش برند زعفران

مزایای ثبت برند زعفران

 • صاحب برند ثبت‌شده زعفران از حق انحصاری مارک تجاری برخوردار است.
 • کیفیت تثبیت‌شده زعفران و خدمات شما، توسط دیگران با مارک تجاری شناخته شده و باعث ایجاد اعتماد و حسن نیت در بین مشتریان در بازار می‌شود.
 • یافتن محصولات شما برای مشتریان آسان است. این باعث می‌شود محصول زعفران شما با رقبای موجود و پیش بینی‌شده متفاوت باشد و به عنوان یک ابزار تجاری کارآمد عمل کند.
 • کیفیت زعفران را به رسمیت می‌شناسد.
 • ثبت علامت تجاری زعفران یک دارایی نامشهود یعنی مالکیت معنوی را برای یک سازمان ایجاد می‌کند.
 • هیچ رقیب یا شخص دیگری نمی‌تواند از علامت کلمه یا آرم ثبت شده توسط شما تحت علامت تجاری استفاده کند.
 • ثبت علائم تجاری زعفران، بصورت آنلاین و با هزینه نگهداری بسیار پایین انجام می‌شود.
 • برند زعفران، تصویر مثبت از کسب و کار را القا می‌کند.

فروش برند زعفران

در فرآیند فروش برند زعفران، شما برندی را که قبلا ثبت شده و آماده بهره‌برداری است، خریداری می‌کنید. به دلیل طولانی‌بودن فرآیند ثبت برند و مشکلاتی که ممکن است به دنبال داشته باشد، افراد به سمت معامله برند زعفران یا به عبارتی محصولات غذایی به صورت آماده می‌روند. به طور کلی عواملی که باعث می‌شوند افراد خرید برند زعفران را در اولویت قرار دهند، در زیر آمده است:

 • برند آماده را تنها با حضور در دفترخانه ثبت اسناد، می‌توانید خریداری کنید و نیازی نیست ۶ ماه وقت خود را برای ثبت برند هدر دهید.
 • اکثر افراد هنگامی که می‌خواهند برندی را ثبت کنند، دغدغه اعتراض یا رد درخواست را دارند، در حالی که فرآیند معامله برند زعفران، تمام مراحل ثبت را پشت سر گذاشته و آماده بهره‌برداری است.

خرید برند آماده نیازی به مجوز تاسیس یا پروانه بهره‌برداری نیاز ندارد و تنها با ارائه کارت شناسایی انجام می‌شود.

ضرورت ثبت و خرید و فروش برند زعفران

زعفران صنعتی است که می‌توان با سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی روی آن، درآمدهای بسیار زیادی را برای خود بدست آورد. همچنین صنعت زعفران به گسترش تجارت و اقتصاد ملی کشور کمک زیادی می‌کند. دولت باید به افراد فعال در زمینه صنعت زعفران، برای رسیدن به اهدافشان، تسهیلاتی را ارائه دهد.

سال 1400، به فرموده مقام معظم رهبری، سال پشتیبانی‎ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده تا مردم را به تولید کالای مطلوب و با کیفیت داخلی دعوت کنند. همچنین دولتمردان را وادار کنند تا بتوانند با حمایت‌های مالی و پشتیبانی‌های لازم برای تولید و صادرکردن محصول ایرانی به بقیه کشورها، هم ایران را به دنیا معرفی کنند و هم باعث تشویق بقیه افراد شوند. بدین ترتیب، اقتصاد ملی کشور در مسیر درست هدایت خواهد شد.

مورد دیگر درباره صنعت زعفران و ضرورت خرید و فروش برند زعفران، اشتغال‌زایی این صنعت برای جوان‌های تحصیل‌کرده دانشگاهی و یا بومی است. آن‌ها می‌توانند با تاسیس شرکت‌ها و کارخانه‌ها،‌ مشغول به کار شوند و برای خود درآمد کسب کنند. از جمله محصولاتی که با سرمایه‌گذاری و هزینه‌کردن روی آن می‌توان به همه نیاز‌ها پاسخ داد، زعفران ایرانی است.

اگر در صنعت زعفران کاهلی شود امتیاز زعفران مرغوب از کشور عزیز ما گرفته می‌شود. هم‌اکنون کشور‌های اروپایی به دنبال آن هستند که زعفران خود را به عنوان بهترین زعفران معرفی کنند؛ در صورتی که همه ملت‌ها می‌دانند که زعفران ایرانی با رنگ و طعم ویژه خود، برترین کیفیت را در دنیا عرضه و پخش می‌کند.

ثبت برند زعفران برای اشخاص حقیقی به چه مدارکی نیاز دارد؟

 • کپی کارت بازرگانی در صورت استفاده از حروف لاتین
 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی مجوز فعالیت (پروانه ساخت، پروانه بهره‌برداری، جواز کسب، کارت بازرگانی)
 • ارائه نمونه علامت تجاری در ابعاد 10 در 10 سانتی متر

ثبت برند زعفران برای اشخاص حقوقی به چه مدارکی نیاز دارد؟

 • اظهارنامه ثبت برند
 • از علامت تجاری به صورت گرافیکی در ابعاد 10 در 10 سانتی متر، ده نمونه تهیه شود.
 • کپی کارت ملی و شناسنامه مدیرعامل شرکت
 • تهیه کپی کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین استفاده شود.
 • از آخرین تغییرات شرکت و روزنامه تاسیس، کپی تهیه شود.
 • اگر ثبت علامت جمعی درخواست داده شده، باید نسخه‌ای از شرایط استفاده از این علامت و و گواهی مقام صلاحیت‌دار ارائه شود.
 • اگر برند سه بعدی بود، باید نمونه گرافیکی علامت تجاری یا تصویر دوبعدی آن به شکلی که دارای شش زاویه متفاوت باشد و در مجموع علامت تجاری سه بعدی را نشان دهد را ارائه داد.
 • اگر تقاضا توسط وکیل یا نماینده قانونی داده شود، باید نسخه اصلی یا رونوشت وکالتنامه و مدارک نماینده قانونی ارائه شود.
 • مدارک مربوط به حق تقدم همزمان با ارائه اظهارنامه یا حداکثر 15 روز پس از ارائه آن
 • مدارک مورد نیاز تشخیص مرجع ثبت برای فعالیت در حوزه ثبت و به دنبال آن خرید و فروش برند زعفران
 • ارائه رسید برای پرداخت هزینه قانونی

 

ثبت برند زعفران

مدت زمان تعیین شده برای ثبت برند زعفران

 • مدت زمانی که برای انتشار آگهی تاسیس برند در روزنامه مشخص شده: این بخش باید در دو مرحله و با فاصله 30 روزه چاپ شود.
 • مدت زمانی که برای تاییدیه اولیه ثبت برند مشخص شده : این مرحله طی 30 روز تا 40 روز کاری طول می‌کشد.

هزینه مورد نیاز برای ثبت برند زعفران

ثبت برند زعفران به دو شکل و با شرایط و مدارک متفاوت برای اشخاص حقیقی و حقوقی انجام می‌شود؛ پس هزینه‌های مورد نیاز هم فرق می‌کند. این هزینه‌ها شامل حق ثبت و حق انتشار آگهی در روزنامه است. همچنین،‌ اگر از وکیل استفاده شود هزینه حق الوکاله را هم باید مد نظر قرار داد.

ضرورت فروش برند عسل

خرید و فروش برند عسل، یک سرمایه‌گذاری سودآور است. این خوارکی شفابخش و محبوب، توسط مردم بسیار مصرف می‌شود. در واقع، مردم در سراسر جهان از هزاران سال قبل از مزایای سلامتی عسل استقبال می‌کنند. عسل به صورت خام یا پاستوریزه و در درجه‌بندی‌های مختلف رنگی موجود است. به طور متوسط حاوی حدود 80٪ قند است.

مردم عسل را از کندو خارج و مستقیما آن را در بطری می‌کنند، بنابراین ممکن است حاوی مقادیر کمی از مخمر، موم و گرده نیز باشد. برخی از منابع معتبر منبع دریافتند که مصرف عسل خام ممکن است به آلرژی‌های فصلی کمک کند و دیگران نتیجه گرفته‌اند که عسل می‎تواند به بهبود زخم‎ها کمک کند.

مزایای ثبت برند عسل

برند علامتی است که برای تمایز کالاها یا خدمات معامله‌شده یا ارائه‎شده در جریان تجارت، توسط شخص از کالاها یا خدماتی که شخص دیگری با آن معامله یا ارائه کرده است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک علامت تجاری ثبت‌شده در سراسر ایران قابل اجرا است. صاحب علامت تجاری در موقعیتی سودمند قرار دارد تا طرف دیگر را از استفاده غیرمجاز از علامت تجاری در رابطه با کالاها و خدماتی که علامت تجاری در آنها ثبت شده است، منصرف کند.

ثبت به این معنی است که مالک مارک تجاری نیازی به اثبات شهرت تجاری مالک یا فریب توسط طرف متخلف ندارد. علاوه بر این، مالک برند می‌تواند با بهره‌گیری از امکانات دولت برای طرف متخلف، اخطار توقیف صادر کند. اجرای حقوق علائم تجاری می‌تواند در دادگاه انجام شود.

 

ثبت برند عسل

خرید و فروش برند عسل

خرید و فروش برند عسل می‌تواند از طریق انتقال مالکیت تجارت، صورت گیرد. مالکیت علامت تجاری در صورت فروش مشاغل به عنوان بخشی از موجودی کالا قابل انتقال است. طرفی که علامت تجاری به او منتقل می‌شود واگذارنده نامیده می‌شود و مالکیت علامت تجاری ثبت شده، توسط قرارداد واگذاری علامت تجاری، به منتسب به آن منتقل می‎شود.

در صورت عدم استفاده مستقیم از علامت تجاری واگذارکننده، توافق‎نامه اضافی لازم است تا اطمینان حاصل شود که علامت تجاری در معرض اختلافات عدم استفاده یا حذف نخواهد بود.

نکته مهم، انتقال باید در ثبت علائم تجاری منعکس شود، در غیر این صورت، ممکن است واگذارنده نتواند از مزایای مالکیت علامت تجاری مانند شروع اقدامات قانونی علیه طرفین متخلف استفاده کند.

علائم تجاری همچنین می‌توانند با توافق‌نامه حقوقی، مجوز استفاده از علامت تجاری به شخص ثالث را بدهند. برای مجوز‌دهنده، توافق‌نامه‌های صدور مجوز می‌تواند دسترسی به بازارهای جدید و گسترده‌تر، توزیع بار و مسئولیت‌ها و مشارکت‌ها را فراهم کند. دارنده پروانه، به نوبه خود‌، می‌تواند از حسن نیت و شهرتی که برند عسل قبلا در بازار کسب کرده است بهره‌مند شود. به طور معمول، طبق شرایط توافق‌نامه مجوز، دارنده پروانه باید اطمینان حاصل کند که کیفیت کالاها یا خدمات مرتبط با برند عسل بدون تغییر و به روز است.

از طرفی، در تعیین ارزش برند عسل باید جنبه‌های مختلفی در نظر گرفته شود. ملاحظه اساسی، هزینه درخواست برند و ثبت موفقیت‌آمیز آن است. مهمترین ملاحظه سرمایه‌گذاری انجام شده در ایجاد برند است. تحقیقات بازار می تواند نشان دهد که دیگران مایل به پرداخت هزینه برای محصولات قابل مقایسه هستند. این مطلب در رابطه با خرید و فروش برند عسل مهم است.

مراحل و مدارک لازم برای ثبت برند عسل

 • اظهارنامه ثبت برند
 • نسخه اصلی نمایندگی، اگر نماینده قانونی تقاضا کند.
 • ده نمونه علامت گرافیکی ارائه دهد که باعلامت چسبانده شده بر اظهارنامه یکسان و به اندازه حداکثر ده در ده سانتی‌متر باشد. درصورتی که ارائه علامت، گرافیکی نباشد، اگر مرجع ثبت مناسب ببیند، ده مدل از کپی یا تصویر علامت در همین ابعاد، داده می‌شود. اگر علامت ارائه شده توسط مرجع ثبت مناسب دیده نشود، درخواست ارائه نمونه مناسب می‌کند و علامت باید به همان صورت که درخواست و ثبت می‌گردد استفاده شود. اگر علامت سه بعدی بود، باید علامت به شکل گرافیکی یا تصویر دوبعدی و به‌صورتی که از شش زاویه مختلف تهیه شده، باشد. درکل یک مدل واحد که آن علامت سه بعدی را شکل دهد ارائه گردد.
 • همزمان با ارائه اظهارنامه و یا حداکثر حدود 15 روز از همان تاریخ مدارک مرتبط به حق تقدم، ارائه گردد.
 • با تشخیص مرجع ثبت، مدارک دال بر فعالیت در حیطه عسل ارائه شود.
 • اگر ثبت علامت جمعی درخواست شود، نسخه‌ای از شرایط استفاده و قوانین علامت جمعی و گواهی مقام صلاحیت‌دار یا دستگاه و اتحادیه مربوطه ارائه شود.
 • ارائه مدارک مثبت هویت متقاضی
 • رسید مرتبط با پرداخت هزینه‌های قانونی درصورتی که نماینده قانونی تقاضا کند، مدارک نمایندگی قانونی ارائه شود.

مراحل ثبت برند عسل

 • استعلام برای اطمینان از عدم ثبت نام برند پیشنهادی خود
 • تکمیل فرم اظهارنامه برای مرجع ثبت برند در ایران (پس از تکمیل فرم اظهارنامه در سامانه اداره مالکیت صنعتی، ممکن است پاسخ اداره یکی از سه حالت اخطار نقص، رد پرونده و آگهی نوبت اول باشد. وقتی حالت آگهی نوبت اول پیش می‌آید، یعنی مشکلی در اطلاعات وارد شده وجود ندارد و باید نسبت به ارائه مدارک اقدام کنید.
 • اصل مدارک از طریق پست برای دریافت تاییدیه ارسال شود (نکته: هر مرحله امکان دارد که رد شود که در این صورت برای دلایل آن و رفع آن اقدام می‌کنید).
 • برای تنظیم شکایت و اعتراض به مدت یک ماه، در دو مرحله آگهی روزنامه بدهید.
  (برای توضیح، هر علامت تجاری که اداره کل مالکیت صنعتی تایید نمود، از طرف اداره ذکر شده، یک آگهی در روزنامه رسمی منتشر می‌شود که شامل نام و نشانی صاحب علامت و خصوصیات خود علامت و کالا یا کالاهایی که علامت در مورد آن‌ها به کار خواهد رفت، است. هرکس می‌تواند ظرف سی روز بعد از انتشار آگهی، نسبت به علامت تجاری مربوط اعتراض کند)

از تاریخ ارائه اظهارنامه، علامت ثبت‌شده حمایت می‌شود و به مدت ده سال اعتبار دارد. تقاضای تجدید ثبت علامت، باید در دو نسخه تنظیم شود و صاحب علامت یا قائم مقام یا نماینده قانونی او باید آن را امضا کند، و نمونه علامت در روی آن درج شود.

 

مراحل ثبت برند عسل

 

کلام آخر

در این مطلب، نکات مهم فروش و ثبت برند زعفران و عسل، همچنین مراحل و مدارک لازم و تخمین هزینه ثبت را مرور کردیم. لازم به ذکر است که مرکز برند، راستای ثبت بر‌ند، توانایی خدمات‌رسانی و مشاوره را متناسب با نیازهای شما دارد. همچنین اطلاعات لازم برای خرید و فروش برند عسل و زعفران را نیز در اختیار شما خواهد گذاشت.

برای بهره‌مندی از خدمات مرکز برند می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۲۱۸۰۸۲۶ تماس بگیرید یا به سایت https://markazebrand.ir/ مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا