فروش برند شوینده - خرید و فروش برند آماده

فروش برند شوینده

برخی از تولیدکنندگان صنعت تولید مواد شوینده اقدام به فروش برنده شوینده می‌کنند. این تولید کنندگان معمولاً دارای چندین برند ثبت شده هستند که به برخی از این برندها نیاز ندارند.

ممکن است که پیش از این به دلایلی اقدام به ثبت چند برند در موضوع کاری خود کرده باشند که دیگر با تغییر موضوع کاری به آن نیاز نداشته باشند.

در چنین شرایطی عرضه برند شوینده آماده به بازار ایده بسیار خوبی است. چرا که خرید برند آماده در بین تولیدکنندگانی که تازه وارد عرصه شده‌اند، راه کوتاه و مفیدی برای ورود به بازار است.

این تولید کنندگان با خرید برند شوینده عرضه شده می‌توانند مسیر و سرعت ورود خودشان را به بازار رقابتی کوتاه کرده و در کمترین زمان ممکن از مزایای مالکیت برند ثبت شده در صنعت مورد فعالیت خود بهره‌مند شوند.

مجموعه حرفه‌ای مرکز برند با شناخت خوب و دقیق از بازار برندهای مواد شوینده، امکان خوبی برای خرید برند شوینده برای مشتریان فراهم آورده است.

به همین دلیل، بسیاری از کسانی که به دنبال برند شوینده آماده هستند، در سایت این شرکت به دنبال یافتن برند مناسب برای کسب و کار خود می‌گردند.

گرفتن مشاوره از این مجموعه رایگان بوده و شما می‌توانید با تماس با کارشناسان این شرکت، خیلی سریع به مقصود خود برسید.

در این مقاله شما را با مسائل مربوط به برند شوینده آماده آشنا می‌کنیم.

فروش برند آماده شوینده

شوینده چیست؟

پیش از ورود به بحث فروش برنده شوینده خوب است که با شوینده‌های بیشتر آشنا شویم.

شوینده ترکیبی از مواد است که به صورت محلول قابلیت پاک کنندگی دارد. این ترکیب‌ها عمدتاً شبیه صابون هستند؛ اما قابلیت انحلال پذیری بیشتری در آب سخت نسبت به صابون دارند.

مواد شوینده در انواع مختلف و برای مصارف متنوع تولید می‌شوند. این مصارف از صابون معمولی گرفته تا پودرهای لباسشویی و از مایع‌های لباسشویی تا انواع پاک کننده‌ها و جرم گیرها را شامل می‌شود.

فروش برند شوینده

برای درک اهمیت بیشتر فروش برند شوینده خوب است که با وضعیت بازار محصولات شوینده بیشتر آشنا شویم.

گرایش عمومی جهانی به رعایت کردن بیشتر نظافت در کشورهای مختلف جهان سبب شده است که حجم تقاضا در حوزه تولیدات شوینده روزبه‌روز افزایش یابد.

به همین دلیل، هر روز شاهد پیوستن تولیدکنندگان جدید به بازار پرسود و پرمشتری مواد شوینده هستیم. حجم گسترده و متنوعی از محصولات شوینده دائماً در حال سرازیر شدن به این بازار هستند.

بررسی‌های آماری نشان دهنده حجم بسیار بالای مصرف جهان از مواد شوینده است. طبق برخی از آمارها این میزان به حدود 70 درصد در کشورهای مختلف جهان می‌رسد.

مردم کشور ما نیز در مصرف مواد شوینده، جزو کشورهای پر مصرف هستند. همین باعث شده که در کشورمان شاهد تعداد خیلی زیادی برند مواد شوینده باشیم.

در این میان، انتخاب بهترین و مناسب‌ترین مواد شوینده برای مصرف کنندگان بسیار سخت خواهد بود. مشتریان عموماً بر مبنای تجربیات قبلی خود و شناختی که از برندها دارند، نسبت به خرید کالاهای مختلف شوینده اقدام می‌کنند.

به همین دلیل، برای تولیدکنندگان داشتن یک برند مناسب که بتواند به خوبی معرف کالای تولیدی‌شان باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

اما ثبت یک برند مناسب مواد شوینده اصلاً کار آسانی نیست؛ لذا بهترین انتخاب خرید برند شوینده است.

خرید برند شوینده

چرا خرید برنده شوینده؟

همان طور که تقریباً همه افراد مطلع هستند، برندها از چتر حمایتی قانونی برخوردار هستند. به این معنا که با ثبت یک نشان تجاری، این علامت (برند) به عنوان وجه تمایز بین محصولات این برند با سایر برندها شناخته می‌شود.

یک برند شوینده آماده زمانی می‌تواند گزینه مناسبی باشد که دارای ویژگی تمایز بخشی باشد. تمایز بخشی در برند به این معناست که مشتریان بتوانند به آسانی کالاهای تولید شده تحت این برند را نسبت به سایر برندها تشخیص دهند.

علاوه بر این، برای ثبت یک برند تجاری لازم است که مسیر طولانی طی شود که گاهی ممکن است تا چند ماه به طول انجامد.

طبیعتاً نگاه به بازار فروش برند شوینده می‌تواند تأمین کننده خواسته تولید کننده باشد. چرا که بیشتر واژه‌هایی که در این صنعت برای ثبت یک برند مناسب بوده‌اند، قبلاً ثبت شده‌اند.

در بین برندهای آماده فروش موارد زیادی را می‌توان یافت که بتواند نیاز به تمایزبخشی را برای محصولات تولید شده ایجاد کند.

این راه کوتاه‌تری است که افرادی که می‌خواهند دغدغه خود را بر روی کیفیت محصول خود قرار دهند، انتخاب می‌کنند. آن‌ها می‌توانند با استفاده از مزایای برند آماده مناسب به همراه محصول با کیفیت، جایگاهی را در بازار برای خود به دست آورند.

موارد قانونی در ثبت برند مواد شوینده

شاید دانستن موارد قانونی که در ثبت برند مواد شوینده باید رعایت شود، شما را به فرصت بی نظیر بودن فروش برند شوینده، بیشتر واقف کند.

از نظر قانونی نمی‌توان از واژگان عمومی برای نامیدن کالای خاص استفاده کرد؛ بنابراین نام یک برند مواد شوینده نمی‌تواند شامل کلماتی باشد که جنبه عمومی دارند. مانند کلماتی مثل صابون، شامپو و …

به علاوه، استفاده از لغاتی که یک برند را توصیف می‌کنند یا یک ویژگی اصلی آن را نشان می‌دهند نیز قابل ثبت نیستند. مانند صابون ریش، شامپوی گیاهی و …

ثبت علائم تجاری که نتواند با علائم تجاری سایر شرکت‌ها تمایز ایجاد کند و شباهت بسیار زیادی داشته باشد، ممکن نیست. همچنین یک نشان تجاری نباید مصرف کنندگان را در خصوص مبدأ تولید یک کالا یا خصوصیات آن دچار گمراهی کند.

نام‌های تجاری نباید بر خلاف موازین شرعی باشند و یا مخل نظم عمومی و اخلاقیات پذیرفته شده جامعه باشند.

ثبت علائم تجاری برای کالاهایی که به صورت مستقیم در بدن انسان مورد استفاده قرار می‌گیرد اجباری است. مانند داروها، مواد غذایی، نوشیدنی‌ها و لوازم آرایشی.

مواردی که ذکر شد، لازم است که در تمام کالاهای تولیدی خود نام تجاری، نشانی سازنده، کشور مبدأ و شماره ثبت علامت بر روی آن نمایش دهند.

این نمایش باید به گونه‌ای باشد که به سهولت قابل استفاده و خوانا باشد.

نکات مهم هنگام ثبت برند شوینده

ثبت برنده شوینده باید در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی انجام پذیرد.

همه مواد شوینده شامل انواع سفید کننده‌ها، شوینده‌های لباس، مواد مربوط به تمیز کردن، براق کردن و لکه گیری، انواع صابون، عطرها، روغن‌های اسانس دار، مواد آرایشی، انواع لوسیون‌ها و خمیر دندان جزو محصولات طبقه 3 در ثبت علائم تجاری هستند. (در ادامه این نوشته به بحث طبقات ثبت برند تجاری بیشتر خواهیم پرداخت.)

در صورتی که شما تمایل به ثبت یک برند تجاری با واژه‌ای غیر فارسی (لاتین) باشید، نیاز است که حتماً کارت بازرگانی داشته باشید. ثبت علامت تجاری با حروف لاتین به شرط کوچک‌تر بودن حروف لاتین از حروف فارسی مجاز است.

ثبت برند شوینده موجب تعلق مالیات به آن نمی‌شود. تنها هنگامی که از یک برند شوینده کار کشیده شده و فعالیت اقتصادی بر روی آن صورت پذیرفته باشد، مشمول مالیات خواهد شد.

ثبت برند شوینده

استفاده غیر قانونی از یک برند ثبت شده

هنگام فروش برند شوینده یا خرید آن باید توجه داشت که همان طور که پیش از این ذکر شد، برندهای ثبت شده تحت حمایت قانون قرار دارند. به همین دلیل هیچ کس حق استفاده از برند تجاری فرد دیگر را ندارد.

بنابراین، هر گونه استفاده از یک برند، توسط افراد دیگر به گونه‌ای که باعث فریب عموم مردم شود، غیر قانونی و جرم محسوب می‌شود.

مالک یک نشان تجاری بر مبنای حقوق خود می‌تواند اقدامات زیر را انجام دهد.

 • جلوی فعالیت برند تجاری یکسان یا مشابه خود را گرفته و تقاضای خود را در دادگاه ارائه و پیگیری نماید.
 • تقاضای رد اظهارنامه علامت تجاری شبیه یا یکسان با برند تجاری خود را به اداره مالکیت صنعتی ارائه کند.
 • درخواست ابطال ثبت علامت تجاری مشابه یا یکسان با برند ثبت شده خود را نماید.

مواد شوینده در چه طبقه برندی قرار دارند؟

شما هنگام ثبت یا خرید برند باید بدانید که کالاهای مورد نظر شما در کدام یک از طبقات قرار می‌گیرند. طبق استاندارد مالکیت فکری 45 طبقه مختلف وجود دارد که کالاها در ذیل آن دسته بندی شده‌اند.

مواد شوینده عمدتاً در طبقه 3 برند یعنی برندهای لوازم آرایشی و بهداشتی قرار می‌گیرند.

در ادامه به برخی از کالاها و محصولات مواد شوینده که در این طبقه قرار می‌گیرند، اشاره می‌کنیم.

 • صابون
 • پاک کننده‌ها برای اهداف بهداشت شخصی
 • مواد رسوب گیر خانگی
 • عوامل خشک کننده برای ماشین‌های ظرف‌شویی
 • سفید کننده لباس شویی
 • فراورده‌های سفید کننده
 • مواد تمیز کاری
 • شامپو
 • صابون اصلاح
 • پاک کننده لکه
 • نشاسته لباسشویی
 • بازکننده انسداد لوله‌های تخلیه
 • مایعات شستشوی شیشه و. …

شرایط انتقال فروش برند شوینده/ خرید برند شوینده

مالک یک برند ثبت شده شوینده می‌تواند به صورت قانونی اقدام به فروش برند شوینده خود نموده یا اجازه استفاده از برند و اسم و مزایای آن را به دیگری واگذار نماید.

این نقل و انتقال یا اجازه نامه حتماً باید در یک مرجع قانونی به ثبت برسد. مرجع قانونی ثبت این نقل و انتقال یا اجازه ابتدا دفاتر رسمی ثبت اسناد برای تنظیم صلح نامه و سپس اداره مالکیت معنوی برای ثبت رسمی انتقال به صورت رسمی است.

بدیهی است که مالک یک برند آماده شوینده تنها در صورتی می‌تواند آن را به صورت کامل واگذار کند که کلیه مراحل قانونی آن به صورت دقیق و درست انجام پذیرفته باشد.

پیش از حضور طرفین معامله (فروشنده برند آماده و خریدار آن) برای تنظیم سند صلح نامه در دفتر ثبت اسناد رسمی لازم است که در خصوص آن یک نامه استعلام از طرف دفتر ثبت اسناد رسمی تنظیم شود.

پس از گرفتن جواب استعلام و عدم منع قانونی برای انتقال برند مواد شوینده آماده فروش، صلح نامه در دفتر ثبت اسناد تنظیم و به امضای طرفین می‌رسد.

مراحل بعدی ثبت انتقال قرارداد برند فروشی در اداره مالکیت معنوی است. انتشار روزنامه انتقال برند به نام خریدار جدید و ظهرنویسی گواهینامه فروش برند به نام خریدار مراحل پایانی این فرایند است.

با توجه به پیچیدگی مراحل انجام این نقل و انتقال بهتر است که مراحل فروش برند شوینده/ خرید برند شوینده توسط یک شرکت تخصصی مانند مرکز برند انجام پذیرد.

نکات مهم هنگام خرید برند شوینده

هنگام خرید و فروش برند شوینده لازم است که نکاتی توسط خریدار مورد دقت قرار گیرد تا دچار زیان و سردرگمی بعدی نشود.

هنگام انتخاب یک برند شوینده باید دقت کنید که نوع محصولی که شما قصد تولید آن را دارید، حتماً در گواهینامه ده ساله برند ذکر شده باشد. به‌عنوان‌مثال اگر تولید شما تولید صابون است باید عیناً کلمه انواع صابون در آن قید شده باشد.

برخی از افراد تصور می‌کنند که صرفاً قید شدن طبقه 3 برای استفاده از برند در تولید انواع محصولات طبقه 3 کفایت می‌کند.

در حالی که این مطلب درست نیست. و مجوز اداره بهداشت و سازمان غذا و دارو صرفاً به برندهایی داده می‌شود که عیناً نوع کالا در گواهینامه برند آن‌ها ذکر شده باشد.

نکته بعدی، گرفتن استعلام‌های لازم در خصوص برند شوینده مورد نظر ضروری است. استعلام در خصوص اجازه انتقال، عدم وجود مشکل ثبتی، عدم وجود مشکل حقوقی و مالیاتی در مورد برند شوینده مورد نظر باید حتماً صورت پذیرد.

این کار ممکن است قدری تخصصی باشد و شما نیاز داشته باشید برای این استعلام‌ها به وکیل مراجعه کرده یا از شرکت‌های تخصصی نقل و انتقال برند مانند مرکز برند استفاده کنید.

مسئله دیگر این است که هنگام اقدام برای خرید یک برند باید مطمئن شوید که کلیه مراحل مربوط به ثبت آن برند در اداره مالکیت معنوی به صورت کامل انجام پذیرفته و گواهینامه آن صادر شده باشد.

چرا فروش برند شوینده در مرکز برند

اگر این مطلب را با دقت خوانده باشید حتماً متوجه خواهید شد. که هر چند خرید برند آماده یک راه کوتاه برای ورود به بازار صنایع شوینده است، اما این راه خیلی هم آسان نیست.

استفاده از تجربه و تخصص کسانی که شناخت کافی از مسائل مربوط به فروش برند شوینده دارند، می‌تواند این مسیر سخت و پیچیده را برای شما آسان‌تر کند.

شرکت مرکز برند، با در نظر گرفته صرفه و صلاح فروشنده برنده شوینده و خریدار این برند، کارشناسی مناسبی در خصوص مسائل حقوقی و قیمت مناسب هر برند ارائه می‌کند.

به علاوه، این شرکت می‌تواند در کلیه مراحل یافتن برند مناسب، عقد قرار داد، انجام استعلام‌های لازم، روزنامه ثبت، و ثبت در اداره مالکیت معنوی همراه شما باشد و در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت این خدمت را برای شما به انجام رساند.

همین حالا برای گرفتن مشورت در خصوص خرید/ فروش برند شوینده با کارشناسان مرکز برند تماس بگیرید. ارائه مشاوره رایگان است. شماره تماس 09122180826

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا