فروش برند ارزان

فروش برند ارزان در بین تولید کنندگان شناخته شده که پیش از این در کسب و کارشان از چندین برند مختلف استفاده کرده‌اند، رایج است.

این تولیدکنندگان در حوزه‌های مختلف صنعت از لوازم آرایشی و بهداشتی گرفته تا مواد غذایی و از پوشاک و لباس تا لوازم خانگی برندهای متعددی را برای فروش قرار می‌دهند.

فروش برند از نظر اداری خیلی کار سختی نیست. و تنها با گرفتن یک نامه استعلام از اداره مالکیت معنوی قابل انجام است.

اما مسئله مهمی که در خصوص واگذاری برند وجود دارد، قیمت برنده آماده و به صرفه بودن خرید برند آماده برای خریدار است.

برندها بر مبنای نوع محصول و طبقاتی که در آن قرار گرفته‌اند قیمت گذاری می‌شوند. نام انتخاب شده برای یک برند نیز در قیمت آن خیلی مؤثر است. قطعاً اسامی که بهتر در یاد می‌مانند، ارزش بسیار بالاتری دارند.

ارزش افزوده انجام پذیرفته بر روی یک برند نیز فاکتور مؤثر دیگری است که در قیمت آن اثر بسیار مهمی دارد.

گاهی دیده می‌شود که قیمت‌های ارائه شده برای یک برند آماده فروش از منطق درستی برخوردار نبوده و خیلی با شرایط بازار همخوانی ندارد. به همین دلیل لازم است که برای فروش برنده آماده خود از طریق شرکت‌های حرفه‌ای عمل شود.

مرکز برند یکی از مراکز تخصصی خرید و فروش برند است که با در نظر گرفتن فاکتورهای متعدد به شما در قیمت گذاری برند و یافتن مشتریان مناسب و انجام مراحل حقوقی به شما کمک می کند.

برای استفاده از خدمات مرکز برند فقط کافی است با شماره 09122180826 تماس بگیرید.

ثبت برند تجاری یا خرید برند آماده؟

واقعیت این است که خرید برند آماده بسیار آسان‌تر از ثبت برند تجاری است. به همین دلیل تقاضا خرید و فروش برند ارزان بسیار زیاد است.

ولی چرا خرید برند آماده علی رغم هزینه‌هایی که دارد از ثبت برند تجاری آسان‌تر است؟

یکی از دلایلی که برای این مسئله وجود دارد، پیچیدگی‌هایی است که هنگام ثبت یک برند تجاری هنگام ارائه اظهارنامه در سامانه ثبت برند در پایگاه اطلاع رسانی مالکیت معنوی با آن مواجه هستید.

اگر شما قصد ثبت یک برند را داشته باشید که آن نام ریشه در زبان فارسی داشته باشد، شما با ارائه مستندات مربوط به آن نام در لغت‌نامه‌های فارسی می‌توانید حالت نوشته شده فارسی و فینگلیش آن را به ثبت برسانید.

اما اگر واژه مورد نظر شما واژه‌ای از زبان‌های خارجی باشد، لازم است علاوه بر مستندات ثبت آن در لغت‌نامه زبان خارجی، کارت بازرگانی معتبری که نشان دهنده فعالیت بین‌المللی شما باشد را نیز ارائه کنید.

به علاوه، انتخاب یک نام زیبا که هم کوتاه باشد و هم به صنعت شما مرتبط باشد، کاری بسیار دشوار بوده و مستلزم آشنایی شما با این فضا و اسامی ثبت شده و اسامی قابل ثبت در آن است.

در برخی از حوزه‌های صنعتی اسامی مرتبط به قدری اشباع شده است که یافتن یک نام جدید، تجربه و خلاقیت بسیار زیادی را می‌طلبد.

حالا تصور کنید که شما تجربه کافی در این زمینه را نداشته باشید، رفت و برگشت ایجاد شده در این زمینه برای شما بسیار آزاردهنده خواهد بود.

از سوی دیگر، ممکن است که شما هنگام ثبت یک برند به همه جوانب مسئله که ممکن است در آینده به آن مبتلا شوید، توجه نکنید. خرید برندهای آماده با ویژگی‌های مشخص شما را از گرفتار شدن در چنین مشکلی می‌رهاند.

خرید برند ارزان

بازار برند فروشی ارزان

همان طور که پیش از این ذکر شده، خرید و فروش برند در کشور ما امری قانونی است. به همین دلیل شرکت‌هایی که دارای برندهای متعدد هستند، اقدام به عرضه برند فروشی ارزان می‌کنند.

ویژگی این نوع از برندها این است که کلیه مراحل قانونی در مورد آن‌ها طی شده است و به آسانی و با طی کردن چند مرحله ساده قانونی قابل واگذاری به دیگران است.

اما معمولاً شرکت‌های مالک برند فروشی آماده، تخصص چندانی در یافتن مشتری برای برندهای خود ندارند. از سوی دیگر مسئله قیمت گذاری نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

همین نکته سبب شده است که برخی از شرکت‌های واسطه ایجاد شده که مدیریت خرید و فروش برند آماده را به عهده می‌گیرند. این شرکت‌ها عمدتاً با راه اندازی یک سایت زمینه خرید و فروش برند را برای کسانی که قصد فروش یا خرید برند دارند را فراهم می‌کنند.

نقش اصلی این سایت‌ها، یافتن مشتری برای برندهای ارزان تولیدکنندگانی است که دارای چند برند بدون استفاده هستند. و در طرف مقابل یافتن برند مناسب برای توسعه کسب و کار تولیدکنندگانی که به تازگی شروع به کار کرده‌اند و به دنبال یک برند فروشی ارزان هستند.

فهرست برندهای متعدد با مشخص بودن طبقه و کالاهایی که با آن برند می‌توانید تولید و عرضه کنید، کمک بزرگی به تولیدکنندگان است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانند به عرضه محصول تولیدی خود بپردازند.

باید توجه داشت که فروش برند ارزان به دلیل این که جزو دارایی‌های معنوی محسوب می‌گردد، مالیاتی تا زمان بهره برداری از آن، هیچ گونه مالیاتی به آن تعلق نمی‌گیرد. اما اگر از این برند استفاده صورت گیرد و به اصطلاح با آن کار شود و ارزش افزوده داشته باشد، در این صورت مشمول مالیات خواهد شد.

چگونگی یافتن برند فروشی ارزان

اگر شما قصد خرید یک برند فروشی ارزان را دارید، فقط کافی است به یکی از سایت‌های حرفه‌ای خرید و فروش برند آماده مانند مرکز برند سر بزنید.

در این سایت‌ها مجموعه‌ای برای فروش برند ارزان آماده شده است که در حوزه‌های مختلف صنعت شما می‌توانید از بین برندهای عرضه شده، برندی را که بهترین تناسب را با کسب و کار شما دارد، انتخاب کنید.

بعد از انتخاب برند مورد نظر، شما می‌توانید در خصوص قیمت، اطلاعات مالک و نحوه واگذاری با دفتر شرکت تماس بگیرید.

کارشناسان مشاور دفتر با ارائه راهنمایی‌های لازم مسئله را کاملاً برای شما شفاف کرده و توضیح می‌دهند.

مراحل بعدی عقد قرارداد، پرداخت وجوه و به نام زدن قانونی برند است که تحت نظارت و با همراهی کارشناسان شرکت این کار صورت می‌پذیرد.

یکی از نکات مهم در خصوص برندهای ارزان فروشی کالاهایی است که با آن برند قابلیت فروش دارند. هنگام ثبت یک برند تجاری، مرجع ثبت کننده وظیفه دارد تا کلیه کالاهایی که توسط این برند قابل عرضه هستند را مشخص کند.

به علاوه، هنگام نقل و انتقال مرجع قانونی در استعلام باید مشخص کند که کالاهای قابل انتقال به واسطه این برند چه مواردی بوده و سپس مجوز نقل و انتقال یا فروش برند را صادر کند.

چرا مالکان، برندهای آماده خود را می‌فروشند؟

فروش برند ارزان توسط مالکان می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. اما عمده‌ترین دلیل را می‌توان در بدون استفاده ماندن برند آماده فروش دانست.

افراد در طول دوران کسب و کار خود اقدام به تولید محصول در زمینه‌های مختلف می‌کنند. بعد از مدتی ممکن است به دلایل مختلف این تولید متوقف شده یا در برند دیگری ادغام شود.

از سوی دیگر، برخی از تولیدکنندگان هنگام ثبت برند، اقدام به برند با چندین نام مختلف می‌کنند تا در مواقع لزوم از آن استفاده کنند. ولی هیچ گاه زمینه استفاده از آن به وجود نمی‌آید.

مسائل ذکر شده، باعث بدون استفاده ماندن برند برای مالک آن هیچ سودی نخواهد داشت. بنابراین، بهترین کار مراجعه به شرکت‌های خرید و فروش برند برای یافتن بهترین مشتریان برای این برند آماده فروش است.

البته دسته دیگری از افراد نیز هستند که ثبت و واگذاری برند را به عنوان حرفه خود انتخاب کرده‌اند. این افراد با در نظر گرفتن نبض بازار و نیازهای آتی شرکت‌های تولید کننده اقدام به ثبت برندهای تجاری جذاب کرده و آن‌ها را برای فروش با قیمت ارزان عرضه می‌کنند.

برند فروشی ارزان

مدارک مورد نیاز هنگام خرید و فروش برند

طبیعتاً هنگام خرید و فروش یک برند آماده نیاز به ارائه مدارکی جهت انجام روند قانونی انتقال مالکیت برند است.

هنگام فروش برند ارزان لازم است که کلیه مدارک مربوط به ثبت برند اعم از:

روزنامه آگهی تقاضا

روزنامه آگهی رسمی

گواهینامه ثبت برند

مدارک هویتی مالک قبلی

مدارک هویتی مالک جدید

صلح‌نامه تنظیم شده در دفاتر اسناد رسمی

نامه استعلام نقل و انتقال از اداره مالکیت معنوی

آماده شده و هنگام نقل و انتقال ارائه گردد.

طی مراحل آماده سازی ممکن است برای فروشنده و خریدار کمی زمان بر و وقت گیر باشد. شرکت مرکز برند با توجه به نیروهای باتجربه و حرفه‌ای که دارد، انجام کلیه مقدمات این امور را به عهده گرفته است. و تا جایی که امکان دارد، وقت کمتری از طرفین معامله گرفته خواهد شد.

هنگام نقل و انتقال یک برند، خریدار باید دقت کند که در گواهینامه برند مورد نظر کالای که تولید می‌کند، ذکر شده باشد. ذکر طبقه 3 آن مثلاً به صورت شوینده کفایت نمی‌کند. و باید عیناً عنوان کالا یا محصول مثل مایع ظرف‌شویی حتماً باید ذکر شده باشد.

عدم ذکر عنوان کالا در گواهینامه برند موجب ایجاد مشکل هنگام اخذ مجوز از اداره بهداشت یا سازمان غذا و دارو یا سایر ارگان‌های مجوز دهنده خواهد شد.

یکی دیگر از استعلاماتی که لازم است هنگام عقد قرارداد انجام پذیرد، استعلام در خصوص بدهی مالیاتی، مشکل ثبتی، و سایر مشکلات حقوقی است که باید حتماً توسط افراد خبره انجام پذیرد.

نکات مهم نقل و انتقال برند فروشی ارزان

هنگام نقل و انتقال برند فروشی ارزان باید با توجه و رعایت نکات اصولی اقدام به انجام این کار کرد.

از جمله نکات مهم هنگام نقل و انتقال و فروش برند ارزان این است که برند مورد معامله حتماً باید کلیه مراحل ثبت آن طی و نهایی شده باشد.

نکته مهم دیگر این است که برند مورد معامله حتماً باید از نظر زمانی دارای اعتبار بوده و اعتبار آن منقضی نشده باشد.

به علاوه در انتخاب یک برند باید دقت داشت که برند خریداری شده حتماً باید با موضوع کسب و کار و ویژگی‌های محصولات شما تناسب داشته باشد. وگرنه امکان استفاده از آن برند برای شما وجود نخواهد داشت.

هنگام اقدام برای خرید یک برند باید استعلام لازم در این خصوص از مراجع مرتبط صورت پذیرد. برخی از افراد به علت دلالی در این حوزه در لیست سیاه اداره مالکیت معنوی قرار گرفته و از نقل و انتقال قانونی منع شده‌اند.

طبق این قانون کسانی که بیش از پنج مورد برند به نام خود یا شرکت خود به ثبت رسانده‌اند ولی هیچ گونه فعالیت تولیدی شناخته شده نداشته باشند نمی‌توانند برند (نشان تجاری) خود را به فروش برسانند.

کلیه مراحل قانونی نقل و انتقال باید به صورت کامل انجام پذیرفته و مراحل کار در هیچ نقطه‌ای متوقف نماند.

یکی دیگر از نکاتی که در نقل و انتقال برند باید مورد توجه قرار گیرد این است که از نظر قانونی و حرفه‌ای امکان انتقال جزئی برند نیز وجود دارد.

در این صورت فروشنده برند تنها قسمتی از برند خود را برای فروش عرضه می‌کند و خریدار می‌تواند در شرایطی خاص از برند برای محصول یا محصولاتی خاص، در منطقه جغرافیایی خاص یا در مدت زمان محدود از آن برند استفاده کند.

فروش برند آماده

چرا مرکز برند را انتخاب کنیم؟

یکی از مراحل مهم در خرید یا فروش برند همکاری با یک شرکت واسطه است که به عنوان ضلع سوم وارد این معامله شود. و بتواند به طرفین بهترین کمک را جهت انجام روان، سریع و با بهترین منفعت طرفین به انجام رساند.

از جمله ویژگی‌های مرکز برند دارا بودن کادر مجرب و حرفه‌ای با شناخت کامل بازار، الزامات حقوقی و نحوه به ثمر رساندن این نقل و انتقال است.

استفاده از مشاوره کارشناسان مرکز برند رایگان است.  شما تنها با یک تماس می‌توانید ویژگی‌های برند مورد نظر در صنعت کسب و کار خود را مشخص نموده و بهترین پیشنهادها را دریافت کنید.

فروش برند ارزان جهت تسهیل کار و کمک به کسب و کارهای نوپا یا تولیدکنندگانی که قصد توسعه کار خود را دارند، جزو اولویت‌های کاری این شرکت است.

قیمت گذاری برندها در این شرکت به صورت حرفه‌ای و با رعایت صرفه و صلاح طرفین معامله انجام می‌پذیرد. فروشنده می‌تواند اطمینان داشته باشد که به حق خود و ارزش واقعی برند خود خواهد رسید. خریدار نیز می‌تواند اطمینان داشته باشد که برند مورد نیاز خود را با بهترین قیمت به دست آورد.

برای تماس با مرکز برند و گرفتن مشاوره از کارشناسان شرکت می‌توانید با شماره 09122180826  در کلیه ساعات روز تماس حاصل کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا